29 Mart 2013 Cuma

[ROM][PORT] Remix v2.1 (S3 Temalı)(SurDoc linki eklendi)


Merhaba, bir S3 temalı romla daha karşınızdayım. Romumuzun adı Remix. Bence Creed v4'ten daha fazla S3 tarzı bir rom. Her ne kadar romun özellikleri Creed v4 kadar guzel olmasa da tema olarak daha guzel. Daha çok tema uzerinde durulmuş. Rom performans ve hız olarak gayet iyi ancak Hyperion kadar iyi degil tabi. Rom kendi portumdur. Romda kernel yoktur. Romun kilit ekranı ve durum çubugundaki 15 toggle'dan başka bir özelligi yok. Zaten bunlar da aşagı yukarı her custom romda mevcut.

EKRAN GÖRUNTULERİ

KURULUM


1) Önce yukarıdaki dosyaların hepsini indirin ve SD karta atın. Romu SurDoc'a uploadladım ve bu siteden indirme yapabilmek için önce Facebook ya da Google hesabınızla giriş yapmalısınız.
2) Cihazı kapatıp recovery modda yeniden başlatın(Recovery moda girmek için ses açma+home+güç tuşlarına basılı tutun. recoveryde gezinmek için ses tuşlarını kullanın seçmek için home tuşuna basın.)
3) Recovery modda önce apply update from sd'yi sonra da CWM'i seçin.
4) CWM'de wipe data ve wipe cache yapıp mounts and storage'i seçin ve önce format /system sonra da mount /system'i seçin. Sonra da install zip from sd>choose zip from sd yolunu izleyerek romu seçip yuklemeyi başlatın. Yukleme bittikten sonra bir de fix accelerometer'i yukleyin ve reboot system now ile cihazı yeniden başlatın.

NOT: Telefonunuz kasıyor ve interneti normalden yavaşsa buradan WolfScript
WolfScript'i indirin ve CWM'den direk yükleyin.

14 yorum :

 1. Linkleri günceller misiniz?linkler kırık

  YanıtlaSil
 2. hocam sensörleri yapmasan bir şey olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sensörler düzgün çalışmaz. ekranı yatay olarak döndürdüğünüzde dikey algılar. dikey yaptîğınızda yatay olur.

   Sil
 3. güncellemeyi nasıl yükliceğiz...

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. hangi link? güncellemeyi de cwm'den install zip from sd>choose zip from sd'den yükliyceksiniz.

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. o link kırık değil giriş yapmanız gerekiyor indirmek için. facebook ile giriş yapabilirsiniz. linke tıklayın orda sign in with facebook diyor ona basıp giriş yapın.

   Sil
 6. http://www.androidforumun.com/6320/android-custom-rom-remix-v2-telefonunuzun-gorunumu-s3-mukemmel-bir-rom.html burdaki rom aynı değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet aynısı. burdan çalmışlar. zaten linkte de port by burak144 yazıyor. ordan da indirebilirsiniz.

   Sil
 7. hocam güncellemeyi naasıl kaldıracağımızı biliyor musun?

  YanıtlaSil