1 Aralık 2013 Pazar

[ROM][PORT][CM7 Tabanlı] Reincarnation v4(S4 ve JellyBean temalı)Romumuz CM7 tabanlı ve iki tema seçeneği bulunmakta. Romda hem S4 hem de JellyBean tema seçeneği bulunmakta. Bunu romu yüklerken seçiyorsunuz. Hem S4 hem de JellyBean temaları gayet güzel. Bunun dışında romda birçok tweak bulunmakta. Bu sayede rom hızlı ve stabil çalışıyor. Rom Gear Kernel'in geliştiricisi Alberto96'nın CM7'si üzerine kurulu. Bu CM7 Ext4'ten daha hızlı olan Ext2 dosya sistemini kullanıyor ve sadece Gear Kernel v0.3 ve v0.4'le çalışıyor. Bu kerneller de sadece Alberto'nun CM'inde çalışıyor.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

JellyBean Saydam
JellyBean Siyah Arkaplan
Touchwiz(S4)DOSYALAR ve KURULUM

Gear Kernel v0.4
Reincarnation v4
CWM
Gapps

1) Yukardaki dosyaları indirip SD karta atın ve telefonu kapatıp Recovery'e alın
2) Rwcovery'de apply update from sd card'dan CWM'i seçin.
3) CWM'de mounts and storage'den mount/system ve mount/data yapıp geri gelin.
4) install zip from sd>choose zip from sd yolundan Gear Kernel v0.4'ü seçin. Yüklendikten sonra Advanced seçeneğinden Reboot Recovery'i seçin.
5) Mounts and storage'ten mount/system ve mount/data yapıp Format/data ve Format/system yapın. Bunları yaptıktan sonra aşağıda error formatting/data ve error formatting/system diyecek ancak aslında başarıyla formatlıyor.
6) Geri gelip install zip from sd>choose zip from sd'den Reincarnation'ı seçin. Karşınıza Aroma Installer gelecek. Install Reimcarnation'ı seçip devam edin.
7) Tema seçmenizi isteyecek. Touchwiz(S4) veya JellyBean'den istediğinizi seçip Next'e basın. Durum çubuğu seçmenizi isteyecek. Ordan da istediğinizi seçip Next'e basın.
8) Gps konfigürasyonu için ülke seçmenizi isteyecek. Önce Europe'u sonra da Turkey'ı seçip Next'e basın.
9) Link2SD yüklenip yüklenmeyeceğini soracak. İstiyorsanız Yes install'ı istemiyorsanız Don't install'ı seçip Next'e basın.
10) Romun yüklenmesini bekleyin. Yüklendikten sonra Aroma'dan çıkıp telefonu yeniden başlatın. Gapps'ı da yüklemek istiyorsanız telefonu recovery'e alıp mount/system ve mount/data yapıp install zip from sd>choose zip from sd'den Gapps'ı seçip yükleyin.

NOT: Eğer mobil veri çalışmıyorsa Mobil Ağ Ayarları'na gidip Erişim Noktası Adları'na basın. Menü tuşuna basıp Varsayılana Sıfırla'ya basın. Yine olmazsa CWM'den Gear Kernel v0.4'ü yeniden yükleyip telefonu  yeniden başlatın. Yine olmazsa Erişim Noktası Adları'nı varsayılana sıfırlayın. Olması lazım.