26 Ekim 2013 Cumartesi

[UYGULAMA] Beatiful Widgets Pro v5.4.0

Uygulamamız adından da anlaşılacağı üzere widget uygulaması. Ve içinde bir çok widget barındırıyor. Bunlar; hava durumu, saat ve ikisinin birlikte olduğu bugün widgetı. Bu widgetların farklı boyut seçenekleri ve bir çok özelleştirme imkanı var. Ayrıca tema mağazasından farklı temalar edinmek de mümkün. Uygulama, hava durumu bilgilerini Accuweather veya Weather Underground'dan alabiliyor. Bunu uygulamanın ayarlar bölümünden seçebiliyorsunuz. Ben Accuweather'ı tercih ediyorum. Uygulamanın coğu Türkçe ancak çok da iyi çevrilmemiş. Play store'da 1 milyondan fazla indirilmiştir ve 2,59$'dır.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ12 Ekim 2013 Cumartesi

[TEMA] WP8 Monochromatic 7.1 Malefice


Derslerden dolayı siteye pek vakit ayıramıyorum. Bu yüzden haftada ancak bir paylaşım yapabiliyorum. Tema için öncelikle şunu söyleyeyim; bu bir rom değil temadır. Custock'un üstüne kurmanız gerekmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere Windows Phone 8 temasıdır. WP8'e bayağı bir benziyor. Temadan başka ses(Beats Audio) ve görüntü(Bravia Engine) iyileştirmeleri de içermektedir. Çok fazla uygulama WP8 olarak temalanmamış ancak bu çok da büyük bir sorun değil bence. Temada Launcher 8 kullanılmış ancak ben pek beğenmedim. Launcher 7(Play Store'dan indirebilirsiniz) ondan daha güzel. Bu arada kurban bayramınızı şimdiden kutluyorum. İyi bayramlar.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
DOSYALAR ve KURULUM

Custock
WP8 Monochromatic

1) Öncelille Custock'u kurun. Telefonu recovery'de yeniden başlatıp apply update from sd'den CWM'i seçin.
2) CWM'de mounts and storage'den mount/system ve mount/data yapıp geri gelin.
3) install zip from sd>choose zip from sd'den WP8 Monochromatic'i seçin
4) Bittikten sonra reboot sytem now ile telefonu yeniden başlatın.

NOT: Cyanus 1.9 ile Wi-Fi ağlarına bağlanamayabilirsiniz o yüzden Cyanus 1.6'yı öneririm.

5 Ekim 2013 Cumartesi

[ROM][PORT] Lenox Evolution V2


Rom, daha önce paylaştığım romlardan çok daha farklı bir rom. Rom diğer bir çok rom gibi ICS/JB temalı değil siyah beyaz temalı. Bu da roma farklı bir hava katıyor. Aynı zamanda rom gayet hızlı ve stabil. Her ne kadar RAM kullanımı biraz fazla olsa da gayet hızlı bir rom. Rom maalesef ki yine Türkeçe değil. Hyperion miniROM ve bunu çevirecektim ancak apkleri decompilelayamadım bir türlü. Bu yüzden çeviremiycem maalesef ki.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

DOSYALAR ve KURULUM

Lenox Evolution V2
CWM
Fix Accelerometer

1) Önce yukarıdaki dosyaları indirip SD karta atın ve telefonu recoverye alın. (Recoverye girmek için home+ses açma+güç düğmelerine aynı anda basın. Recoveryde gezinmek için ses tuşlarını, seçim yapmak için home tuşunu kullanın.)
2) Recoveryde apply update from sd'den CWM'i seçin.
3) CWM'de mounts and storage'den mount/system ve mount/data yapın(İkisi de unmount olarak gözükmeli)
4) Geri gelip install zip from sd>choose zip from sd'den Lenox'u seçin.
5) Bittikten sonra geri gelip mounts and storage'den mount/system ve mount/data yapın(İkisi de unmount olarak gözükmeli)
6) install zip fron sd>choose zip fron sd'den fix accelerometer'ı seçin.
7) Bittikten sonra reboot system now ile telefonu yeniden başlatın.
NOT: Eğer CM7 veya CM7 tabanlı(MIUI, New Experience vb.) bir rom kullanıyorsanız Hyperion'u yüklemeden önce Stock rom flashlayın. Bir de romu Cyanus 1.6'yla kullanmanızı öneririm