28 Nisan 2013 Pazar

Galaxy Pop Plus Nisan Stock Romu (S5570IXXMC1)(İspanya)(Yandex Disk Linki Eklendi)


Merhaba, cihazımız Galaxy Pop Plus için SamFirmware'de yeni bir stock rom yayınlanmıştır. Rom en yeni İspanya romudur. Android sürümü maalesef ki hala 2.3.6'dır. Görünen o ki Samsung cihazımız için resmi Android 4.0+ sürümlü bir stock rom yayınlamıyacak. Romda görünüm olarak hiçbir değişiklik yoktur. Hız, performans ve stabilite geliştirilmiş. Bataryayla ilgili bir şey diyemiycem çünkü romu daha bugün yükledim telefonuma. Kernel 18 Mart tarihlidir. Ama bence Cyanus Kernel daha iyi. Onu kullanmanızı öneririm. Romda Samsung Klavyesi qwerty değil qwertzdir. Yani y ve z harfleri yer değiştirmiştir(y altta z yukrda) Ama bunun yerine başka bir klavye kullanabilirsiniz. Bu yüzden bu bir sorun değil. Romda Swype bulunmamaktadır. Romdaki Gmail uygulamasına Gmail değil Google Mail yazıyor ama bu da bir sorun değil bence.
Romun PDA kodu: S5570IXXMC1
Romun CSC kodu: S5570IOXXLK3

KURULUM

Stock Rom
Samsung USB Driver
1) Önce bilgisayarınızda Samsung USB Driver yoksa yukardan indirip kurun. Eğer zaten yüklüyse veya Kies varsa yeniden kurmayın.
2) Stock romu indirip 3 dosyayı da masaüstüne ya da herhangi bir yere çıkartın. S5570IXXMC1 ile başlayan arşivin içinde 3 dosya var bunları da çıkartın ve Odin'i çalıştırın.
2) Telefonunuzu download moda alıp(Telefonunuzu download moda almak için ses kısma+home+güç tuşlarına birlikte basın.) Bir uyarı ekranı gelecek. Bu ekran gelince de ses açma tuşuna basıp telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Odin'in aşağıdaki gibi olması lazım.

3) Dosyaları aşağıdaki gibi yerleştirin.


4) Start'a basın ve yükleme tamamlanıncaya kadar bekleyin. Yüklendikten sonra telefon açılmazsa telefonu recovery moda alıp wipe data e wipe cache yapın.

18 Nisan 2013 Perşembe

[REHBER] Odinatrix Kullanarak Stock Romu 3e Bölme

Merhaba, bu rehberde stock rom dosyalarının Odinatrix ile nasıl 3e bölüneceğini anlatacağım. Bizim telefon için olan stock romlar SamFirmware'de tek dosya, bu yüzden bunları Odin'den direk yükleyemiyoruz. Yükleyebilmek için bu dosyayı Odinatrix ile 3e bölmemiz gerekiyor. Ve bu çok da zor değil. Bu işlemi Odinatrix ile 45-60 dakikada yapabiliyoruz.

Nasıl Yapılır?
1) Önce buradan Odinatrix'i indirip arşivdeki dosyaları masaüstüne ya da herhangi başka bir yere çıkartın.
2) Telefonunuza yüklemek istediğiniz stock romu buradan indirin(İndirmek için SamFirmware'e üye olmalısınız.) İndirdikten sonra sayfanın biraz aşağısından Odin'i ve pit dosyasını da indirin. Stock romu arşivden çıkarıp Odinatrix klasörüne atın.
3) Odinatrix klasöründeki runme.bat'i çalıştırın.
4) İşlem başlayana kadar iki-üç kere enter ya da herhangi başka bir tuşa basın(Tam hatırlamıyorum.)
5) İşlem 45-60 dakika kadar sürecektir. Tamamlanınca pencereyi kapatın. Stock rom 3e bölünmüş bir şekilde Odinatrix/Output klasöründe olması lazım.
6) Stock romu buradaki anlatıma göre telefonunuza yükleyin.

16 Nisan 2013 Salı

Google play store 4.0.25

Arkadaşlar bilgisayarım bozulduğu için telefondan paylaşmak zorunda kaldım anlatım biraz kötü kusura bakmayın, uygulamamız google play in yeni sürümüdür pek çok bölgede henüz yayınlanmamış ben sizlerle paylaşmak istedim. Kullanmak için APK dosyasını kurmanız yeterli, hoşunuza gitmezse güncellemeyi kaldırarak eski sürüme dönebilirsiniz.

http://yadi.sk/d/wVeO_M8844whM

14 Nisan 2013 Pazar

[UYGULAMA] ICS /JB Task Manager /SwitcherMerhaba arkadaşlar uzun zamandır paylaşım yapmadığımın farkındayım maalesef bu aralar işlerimin yoğunluğundan fırsat bulamıyorum, paylaşıcağım uygulamaya gelirsek ics/jb tarzı bir görev yöneticisine sahip olmanızı sağlıyor. Tek eksiği ise uzun basışla değil çift tıklamayla açılıyor. Ve söylemem gereken en önemli şey uygulamayı kurduktan sonra varsayılan launcher'ınızı etkinleştirmeniz gerekir yoksa tek tıklama ile ana ekrana dönemezsiniz. Şahsen ben çok beğendim.[REHBER] SD-ext Partition Yapma(ext3 ile)+Swap alanıyla Rami Genişletme

Merhaba, bu rehberde ext3 partitionın nasıl yapılacağını ve swap alanı oluşturarak rami genişletmeyi göstereceğim. Nasıl yapılacağını göstermeden önce bilmeyen arkadaşlar için bunları açıklayayım.
SD-ext ve ext3
ext3 partitionıyla SD kartta uygulamaları taşımak için ikinci bir bölüm oluşturursunuz. Bunun uygulamaları direk sd karta taşımaltan farkı ise uygulamaları linkledikten sonra hem uygulamanın widgetlarını kullanabilir, hem de telefonda daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Ama linklemeyi sadece SD karta taşınamayan uygulamalar için yapmalısınız. Uygulama SD karta yüklenebiliyorsa SD kartta bırakın ama yüklenemiyorsa SD karta linkleyin. Eğer SD karta yüklenmiş bir uygulamayı linklerseniz o uygulamayı kullanamazsınız.
Swap Alanı
SD kartta swap alanı oluşturarak rami genişletmektir. Swapper 2 uygulaması ile yapılır. Bu uygulama ile SD kartınızda bir swap alanı oluşturarak rami genişletirsiniz ancak Görev Yöneticisinde bu gözükmez ama aynı anda birçok uygulamayı çalıştırdığınızda veya ramde fazla alan kaplayan bir uygulamayı çalıştırdığınızda farkı hissedersiniz. Ve swap alanı oluşturarak ramde çok alan kaplayan oyunlardaki kasmayı azaltırsınız.
Nasıl Yapılır?
CWM
Link2SD
Swapper 2
1)Önce yukardaki dosyaların hepsini indirip SD karta atın ve Link2SD ile Swapper 2'yi kurun. Link2SD zaten yüklüyse yeniden yüklemeyin.
2)ext3 partitionı yaparken telefon SD kartı formatlayacak bu yüzden SD kartınızdaki tüm dosyaları bilgisayarınıza koplayıp devam edin.
3)Telefonu kapatıp recovery moda alın (Recovery moda girmek için ses açma+home+güç tuşlarına basılı tutun. recoveryde gezinmek için ses tuşlarını kullanın seçmek için home tuşuna basın.)
4)Recovery modda apply update from sd carddan CWM'i seçin.
5)CWM'de herhangi bir wipe yapmadan en sondaki advanced'ı seçin. Gelen menüden SD-ext partition'ı seçin. Partitionın ne kadar olacağını soracak.  En az 512MB'ı en çok da 1024MB(1GB)'ı seçin. Ben 1GB yaptım. Bunu seçtikten sonra bir de swap alanı soracak burdan da 64MB'ı falan seçin. Ama swap alanı buradaki seçiminize göre oluşmuyor.
6)İşlem bitince reboot system now ile telefonu yeniden başlatın.
7)Telefon açıldıktan sonra Link2SD'yi açın. Link2SD'yi açtığınızda size partition soracak buradan ext3'ü seçin. Başka birini seçmeyin. Seçtikten sonra telefonu yeniden başlatın. Telefon yeniden açıldığında ext3 partitionı yapılmış olacak. Link2SD'yi yeniden açıp menü tuşuna basın ve Ayarlar'a girin. En üstteki Otomatik link'e tik atıp çıkın. Böylece, bir uygulama yüklendiğinde telefona yüklebirse otomatik olarak SD karta linklenicek. Linklendiğinde durum çubuğunda bildirim çıkar.
8)Swapper'ı açın. Menü tuşuna basıp Settings'i seçin. Settings'den Run swapper at startup'a tik atın Swap size'ı ve Swappinesı istediğiniz kadar seçin ama recommended ve system default yazanlardan düşük seçmeyin. Ben ikisini de en yükseğini seçtim. Aşağıdan Safe Unmount ve Safe Remount'a tik atıp geri dönüp üst taraftaki ON düğmesine basın. Aşağıda birkaç yazı çıkacak orada All done! yazdıktan sonra All Done! yazısının üstündeki yazılara bakın eğer FAIL yazan varsa ON düğmesine bir kez daha basın ve All done! yazısı çıktıktan sonra uygulamadan çıkın ve telefonu yeniden başlatın.
9)Swap alanı oluştuğunu doğrulamak için buradan Terminal Emulator'u yükleyin(Eğer yüklüyse yeniden yüklemeyin) Teeminal Emulator'u açın ve free yazıp entera basın. Aşağıda birkaç yazı çılacak. Orada swap'ın karşısında 0 dışında rakamlar yazıyorsa swap alanını başarıyla oluşturmuşunuz demektir.
Bu ekran görüntüleri de benim telefonumdan. Swap alanı oluşturduktan sonra. Bu şekilde bitkaç dakika kullandım ve biraz kasmayla karşılaştım.

(Linkler Yenilendi)

9 Nisan 2013 Salı

[OYUN] Subway Surfers 1.6.0


Merhaba, uzun zamandır Abdullah hocam da ben de oyun paylaşamadık. Ama ben artık daha çok oyun paylaşmaya çalışacagım. Oyunumuz Subway Surfers. Bilmeyeniniz yoktur herhalde. Oyundaki amaç basit. Koşarak en yuksek skoru elde etmek. Tabii bu o kadar da kolay degil. Koşarken önumuze tren vagonları, bariyerler ve tuneller çıkıyor. Bu engelleri zıplayarak, kayarak veya yönumuzu degiştirerek geçiyoruz. Bunları yaparken altınları da toplamamız gerekiyor. Bu altınlarla Shop'tan tek kullanımlık boostlar alabiliyor veya karakterimizi degiştirebiliyoruz. Oyunun 1.9.0 surumu olmasına ragmen onu paylaşamıyorum çunku bizim cihazda çalışanını bulamadım :( Bulunca onu da paylaşacagım. Oyun Play Store'da 50 milyondan fazla indirilmiş olup Editorun Seçimi olmuştur. Oyun Galaxy Pop Plus'ta biraz kasma ile oynanıyor. Ama oynanmayacak kadar da kasmıyor.

Subway Surfers 1.6.0

Oyunu kurup direk girin. Oyuna girmeden önce görev yöneticisinden hafızayı silerseniz kasma buyuk oranda duşer.